Zsunęła się prezerwatywa. Czy powinnam wziąć tabletkę 72h po?

Witam. Chciałam się Pani Doktor poradzić. Wczoraj podczas uprawiania seksu mojemu partnerowi zsunęła się prezerwatywa (był już po erekcji), prezerwatywa została we mnie- jakieś 3-4 cm, lecz cała jej zawartość wylała się na łóżko. Ostrożnie ją wyjęłam i uniknęłam natychmiastowo jakiejkolwiek styczności z nią. Mam nieregularne miesiączki - ostatni cykl trwał 28 dni - ostatnia miesiączka zaczęła się 10 lutego-trwała 6 dni (tyle co zwykle). Tak więc do tego 'incydentu' doszło niestety podczas dni płodnych:(. Bardzo proszę powiedzieć mi co mam robić, bo nie mam pewności, że może coś się "tam" nie dostało (a niestety, nie jestem jeszcze gotowa na macierzyństwo). Powinnam zastosować tabletkę '72h po'? Czy bez problemu przepisze mi ją ginekolog? Bardzo bardzo proszę o szybką odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Trudno określić czy sperma dostała się do Pani dróg rodnych. Jeśli tak to istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Dlatego należy rozważyć przyjęcie tabletki po stosunku. Należy pamiętać,że ma one też działania niepożądane. W tej sytuacji proponuję wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam