Zsunięta prezerwatywa podczas stosunku a możliwość zapłodnienia

Uprawiałam stosunek z moim chłopakiem lecz prezerwatywa zsunęła się. Kiedy zorientowaliśmy się o zaistniałej sytuacji wyjęliśmy ja. Do wytrysku nie doszło ale możliwe ze w prezerwatywie znajdował się preejakulat. Przed naszym stosunkiem seksualnym mój chłopak miał wytrysk po którym dokładnie się umył. Sytuacja stała się w 22 dniu cyklu. Moje cykle trwają 30, 29, 31, 28 a nawet 27 dni (raz stało się ze trwał 34 dni ale było to równo rok temu). Kalendarzyk pokazuje ze średni cykl wynosi 30 dni

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży jest niewielkie, aczkolwiek istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonanie testu ciążowego po około 14 dniach od stosunku.