Zwymiotowana tabletka antykoncepcyjna a przerwa pomiędzy blistrami

Mam problem, bo kiedy brałam ostatnią - 21 tabletkę - to po jakichś 2 godzinach miałam sensacje żołądkowe i mogła się nie wchłonąć. Teraz nie wiem, czy liczyć ten ostatni dzień jako pierwszy dzień przerwy i tak jakby skrócić tę przerwę o 1 dzień, czy normalnie policzyć jakby była przyjęta tabletka i przerwę liczyć od następnego dnia... Wiem, że zagmatwałam, ale może zrozumiecie, o co chodzi...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli ma Pani wątpliwości co do tego, czy tabletka się wchłonęła, to proszę potraktować dzień, w którym ją Pani zażyła jako pierwszy dzień 7-dniowej przerwy. Jednym słowem, proszę skrócić 7-dniowa przerwę o jeden dzień.

Pozdrawiam!