Alergia wziewna na pyłki i podłoże astmatyczme

Witam, mam alergię na wiele rzeczy, przede wszystkim wziewną na pyłki oraz podłoże astmatyczne. Póki co mam jeszcze spokój, ale jak tylko idę do pracy na magazynie od razu mam objawy alergii (dużo kurzu i pyłu). Napady są 3-4 razy / 8 godzin pracy, kicham, kaszlę, mam katar, podrażnienie oczu. Czy może mi to jakoś zaszkodzić? Czy jeśli dalej będę pracować w takich warunkach (czuję się wtedy jak chora), czy może to mieć jakieś konsekwencje zdrowotne,np.pogorszenie alergii bądź wystąpienie astmy?

Tak, przewlekłe świadome narażanie się na szkodliwe dla pani warunki, może nasilić proses zapalny, utrwalić go. Leczenie będzie trudniejsze i bardziej obciążające. proszę starać się zmienić warunki pracy, środowisko pracy i oczywiście zażywać leki. pozdrawiam, AS

Opisane dolegliwości świadczą o chorobie alergiczne - pyłkowica.
Jest pani również zagrożona wystąpieniem astmy,
Proponuję konsultacją z pulmonologiem, alergologiem celem wykonania dodatkowych badań oraz włączenia odpowiedniego leczenia.
Wskazana, jeżeli to możliwe, zmiana warunków pracy.