Badanie krwi u 6-latki

Witam, moja 6-letnia córka chorowała w ostatnich 2 miesiącach 2 razy na zapalenie ucha, najpierw lewego a po 2 tygodniach prawego. Byłem z nią u otolaryngologa na kontroli, który stwierdził, że uszy goją się i nie widzi nic złego. Przez ostatnie 6 miesięcy chorowała jednak 5 razy i za każdym razem brała antybiotyk. Teraz od 3 tygodni jest zdrowa, ale dla kontroli zrobiłem badanie krwi. Oto wyniki: leukocyty 7,1 / erytrocyty 4,7 / hemoglobina 13,7 / hemotokryt 39,7 / MCV 84,5 / MCH 29,1 / MCHC 34,5 / plytki krwi 406 / limfocyty 40,6 / RDW-SD 44,5 / PDW 9,8 / MPV 8,82 / P-LCR 14,9. Rozmaz manualnie Segmentowane 44 % / kwasochłonne 6% / limfocyty 48% / monocyty 2%. Wg tabeli na karcie wyników kwasochłonne i limfocyty są zawyżone a monocyty za niskie. Proszę o informację, na co to mogą wskazywać takie wyniki?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
W podanym rozmazie leukocytarnym Pana córki występują bardzo niewielkie odchylenia dotyczące odsetka eozynofilów, monocytów i limfocytów. Jednak rozmaz nie jest badaniem miarodajnym, parametrami pozwalającym na wiarygodną ocenę produkcji poszczególnych krwinek białych są ich stężenia wyrażone w liczbach bezwzględnych (najczęściej w jednostkach G/L), które nie zostały podane. Jeżeli one utrzymują się w granicach normy, to nie ma powodu do niepokoju. Pozostałe składowe morfologii krwi są prawidłowe. W razie wątpliwości proszę skonsultować się pediatrą prowadzącym dziecko.
Należy pamiętać, że prawidłowa interpretacja badań jest możliwa jedynie w oparciu o wywiad i badanie lekarskie.