Beżowe lub brązowe plamienie

Witam, mam 24 lat, jestem jeszcze dziewicą, uprawiamy petting. Od 27 grudnia mam delikatne plamienia beżowe bądź brązowe. Trwa to już od tygodnia, a okres mam dostać dopiero około 8-12 stycznia. Martwię się, bo nie wiem, co może być przyczyną. Zdarzyło mi się to po raz pierwszy. Nic mnie nie boli. Czy może być to plamienie okołoowulacyjne? Wystąpiło to ok. 14 dni przed miesiączką, tylko że mam codziennie po troszkę śluzu, można by uznać, że jedna wkładka na dzień to aż za dużo.

Witam serdecznie,
Opisywane plamienie należy nazwać plamieniem śródcyklicznym. Tego typu objaw nie jest patognomoniczny dla żadnej jednostki chorobowej. Plamienia międzymiesiączkowe obserwowane są w zaburzeniach hormonalnych, infekcjach. Krótkotrwałe mogą być również objawem owulacji. W Pani przypadku plamienie to trwa jednak za długo, by można je było uznać za plamienie owulacyjne. Ze względu na Pani młody wiek oraz czas wystąpienia plamienia najbardziej prawdopodobną przyczyną dolegliwości jest niewydolność ciałka żółtego, zaburzenia związanego z niedoborem progesteronu. W obecnej sytuacji wskazana jest wizyta u ginekologa, który ustali przyczynę plamienia.
Pozdrawiam