Ból pod mostkiem, zgaga, wzdęcia i gazy u 37-latka

Witam, Mam ból pod mostkiem na środku i z lewej , pieczenie, zgaga. Kał typ: 5/6 od kilku miesięcy, wzdęcia, gazy. Apetyt ok, waga stoi od roku około 77kg. Krew utajona w kale, 2 dodatnie, Helicobacter dodatni, po kuracji bez większych oznak poprawy. Kolonoskopia 2 miesiące temu wyszła OK, czekam na gastroskopię i się stresuję... co to może być? Co ciekawe objawy ustąpiły na urlopie...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Objawy wymienione na początku opisu mogą wskazywać na chorobę refluksową. Obecność krwi w kale zdecydowanie jest jednak objawem niepokojącym. Jeśli zatem kolonoskopia jest prawidłowa, proszę cierpliwie poczekać na gastroskopię. Jeśli objawy ustąpiły w czasie urlopu, warto rozważyć psychogenne podłoże objawów - przynajmniej w części.