Ból stawów i kości, szybsze bicie serca i przybranie na wadze a możliwość niedoczynności tarczycy

ból kosci ! Odkad przyjechałam zagranicy z pracy przy truskawakach inaczej się xzuje na początku miałam uczulenie które swędziało a potem znikało a teraz go nie mam za to zaczęły bolec mnie stawy i kosci ale teraz już mało to odczuwam 2 razy byllo mi tak słabo ze ciężko mi sie oddychało szybsze bicie serca zawsze zawsze miałam dobra przemianę materii a teraz jest gorzej waze 62,5 kg a normalnie waze 60 kg przy wzroście 172 czy to może być niedoczynosc tarczycy nikt w rodzinie jej nie ma

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Na podstawie samego opisu, bez przeprowadzenia badań, niestety nie można postawić diagnozy. Konieczne jest przeprowadzenie badań i konsultacja lekarska. Zalecam wizytę u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Opisane objawy nie wskazują na niedoczynność tarczycy - przy niej doszłoby do zwolnienia pracy serca. Niedoczynność tarczycy może powodować przybieranie na wadze, jednak u Pani nie jest ono jakieś znaczne. W przypadku odczuwania dolegliwości w klatce piersiowej konieczne będzie wykonanie EKG oraz wizyta u lekarza rodzinnego, który Panią zbada i zleci podstawowe badania.
Pozdrawiam