Bóle stawów i powiększone węzły chłonne

Witam serdecznie, Mam bole stawow i powiekszone wezly chlonne: aktualna morfologia z rozmazem: Graz. segmentowane 59 ( 40-70) gran.Kwasochlonne 2 (1-5) Limfocyty 31 ( 20-45) Monocyty 8 ( 2-8) ob 6 (2-15) 3 miesiace temu mialam podwyzszone monocyty (8,8 -ale w zwyklej morfologii, nie w rozmazie) oraz eozynofile 5,1 (norma do 5), z tymze badania byly wykonane 2 tyg po grypie. Czy sa podejrzenia ziarnicy? Pozdrawiam serdecznie

Witam,

Wskazane uzupelnienie diagnostyki o USG wezlow chlonnych tych ktore sa powieksozne (ocena ich morfologii) oraz wykonanie oznaczen reumatologicznych, zaczynajac od czynnika reumatoidalnego (RF). Zaleznie od wynikow w/w badan - dalsza diagnostyka.

Pozdrawiam

Krzysztof Gryga