Bóle ud po rozpoczęcie stosowania Monkasta

Dzień dobry, chciałbym się zapytać czy po wzieciu leku jak zauważę jakieś działania niepożądane to powinienem od razu odstawić lek? Ostatnio została u mnie stwierdzona alergia, mam również przewlekły kaszel. Dostałem lek "Monkasta" i po kilku tabltkach zaczęły boleć mnie uda. Teraz są jakby nierozciągnięte, bolą przy próbie jakiejkolwiek aktywności fizycznej, ale nie przeszkadza to w normalnych aktywnościach dziennych. Odstawić lek czy zacząć brać magnez i potas?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli dolegliwości nie utrudniają funkcjonowania to nie ma konieczności natychmiastowego odstaiwenia leku, a jego zmiana przy następnej wizycie lekarskeij. Nie wiem czy ma Pan wskazania do suplementacji magnezu i potasu.