Brak krwawienia przy tabletkach antykoncepcyjnych i wynik badania z krwi b-HCG

Witam! mam 30 lat od 8 miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne do tej pory krwawienie miałam regularnie co do dnia a nawet i godziny. nie pominęłam ani jednej tabletki i przyjmowałam je o stałej porze. Ostatniego krwawienie nie miałam ( 04.04.2015) 3 dni później zrobiłam test ciążowy - wynik negatywny. 10 kwietnia zrobiłam badanie z krwi b-Hcg wynik 5,46 mIU/ml Czy to oznacza ciążę? z góry dziękuję za odpowiedź

Piotr Pilarski

Nie musi to jeszcze oznaczać ciąży. Wynik jest delikatnie powyżej granicy w której jest podejrzenie ciąży. Sugeruje wizytę u ginekologa.

Pozdrawiam.