Brak miesiączki od kilku miesięcy

Witam mam problem ostatni raz okres miała w czerwcu , i do tej pory nic byłam u ginekologa i nie jestem w ciąży ,dlaczego tyle czasu nie mam tego okresu jak niby wszystko jest w porządku ? przepisała mi tabletki antykoncepcyjne ale moge je zażyć dopiero jak dostane miesiączkę , a jak zażyje je wcześniej to po niech normalnie powinam dostać okres ? Błagam pomocy
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Podczas stosowania antykoncepcji miesiączki nie występują a jedynie tzw. krwawienie z odstawienia.
Przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej, z powodu zaniku miesiączki wskazana jest wizyta u lekarza ginekologa-endokrynologa - należy wykluczyć zaburzenia hormonalne.