Brak okresu po założeniu krążka antykoncepcyjnego. Czy ochrona będzie zachowana?

Założyłam krążek po raz pierwszy 13.10.2010, godzinę po zauważeniu paru kropel spodziewanego okresu. Czekam, czekam, okresu brak. Czy to normalne, a może za szybko włożyłam i dlatego nie mam krwawienia? Czy już działa i dlatego brak okresu? Czy mogę się kochać w pierwszym tygodniu po zastosowaniu krążka?

Redakcja abcZdrowie

Jeśli dobrze zrozumiałam, nie jest Pani pewna, czy założyła krążek antykoncepcyjny w pierwszym dniu miesiączki. Zatem zalecałabym stosowanie dodatkowo, barierowych metod zapobiegania ciąży przez pierwszych 7 dni po założeniu krążka.