Ciemnobrązowa wydzielina i wieczorne mdłości

Witam! Mam 33 lata. Przez 2 lata leczyłam się na nadczynność tarczycy, 1,5 roku temu leczona byłam jodem. Od roku mam niedoczynność tarczycy. Moje cykle trwają zwykle 29-30 dni i są regularne. Przed miesiącem endokrynolog pozwoliła w końcu starać się o dzidziusia. Odwiedziłam także ginekologa, który stwierdził, że cytologia i usg dopochwowe wyszły bardzo dobrze i wg niego również możemy podjąć starania. W pracy w tym samym czasie miałam badania okresowe krwi i moczu, które również wyszły bardzo dobrze. W związku z powyższym przed miesiącem zaczęliśmy z mężem starania. Miesiączka nie pojawiła się, ale za to ciemnobrązowa wydzielina, bardzo niewielka przez 1,5 dnia, miałam także wieczorem mdłości. Myślałam, że to ciąża jednak test ciążowy wyszedł ujemnie. Po 2-dniowej przerwie nastąpiła miesiączka. Nigdy wcześniej nie miałam upławów. Bardzo proszę o radę. Czy to może jakieś zapalenie bądź problemy hormonalne, bądź powikłania związane z niedoczynnością tarczycy? Miesiąc temu wszystkie wyniki miałam bardzo dobre. Czuję się również bardzo dobrze.

Witam serdecznie!
W swoim zapytaniu nie wspomina Pani o dotychczas stosowanych metodach zabezpieczenia. Jeżeli do tej pory przyjmowała Pani tabletki antykoncepcyjne, to wspominane plamienie może być efektem ich odstawienia. Jeżeli jednak stosowali Państwo prezerwatywę lub inne niefarmakologiczne metody zabezpieczenia, to plamienia najprawdopodobniej mają podłoże hormonalne. Niewykluczone, że jest to wynik podświadomego stresu, przemęczenia, ewentualnej zmiany dawkowania leków. Jednorazowe krótkie plamienia tuż przed miesiączką nie budzą większych zastrzeżeń. Jeżeli plamienia powtórzą się w kolejnym cyklu, wskazana będzie wizyta u ginekologa.
Na koniec warto poruszyć jeszcze jedną kwestię. Domowe testy ciążowe należy wykonywać po dniu spodziewanej miesiączki, koniecznie z pierwszej porcji moczu. Niestety testy te cechują się niepełną skutecznością i nierzadko ciąża wykrywalna jest dopiero po kilkunastu dniach.
Warto zatem raz jeszcze wykonać test ciążowy za kilka dni.
Pozdrawiam