Co jest powodem nietrzymania stolca przy puszczaniu gazów?

Popuszczanie przy puszczaniu gazów.. Czym może być spowodowane? Dodam, że mam duże problemy z wypróżnianiem. Wiadomo jak to gazy, śmierdza, ale wydaje mi się, że moje za nad to. Możliwe, że to przez dużą ilość jaj i ogólnie warzyw w mojej diecie?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Popuszczanie przy puszczaniu gazów może być spowodowane np. przewlekłymi zaparciami, jednak istnieje wiele jednostek chorobowych, w których występują opisane przez Panią dolegliwości. Najlepiej będzie jeśli skonsultuje Pani swoje wątpliwości z lekarzem - na początku może to być lekarz rodzinny. Duża ilość warzyw w diecie w przypadku zaparć jest wskazana. Należy też pić co najmniej 2 litry płynów dziennie.