Co jest przyczyną torbieli na sercu?

Witam serdecznie. Moje pytanie dotyczy mojego teścia, który w sierpniu miał operację ma prawym płucu, po tym jak wykryto u niego guza, po badaniu histopatologicznym okazało się, że nie był to rak, jak wcześniej zakładano, teść czuł się dość dobrze, potem trafił do szpitala w listopadzie i padła diagnoza śródmiąszowego zapalenia płuc. Od 2 stycznia do chwili obecnej przebywa on w szpitalu, ponieważ bardzo źle się czuł przeszedł operację w sztyczniu i drugą dwa tygodnie temu, pod groźbą zagrożenia życia, ponieważ przez półtorej miesiąca nie miał robionej tomografii, tylko posiewy z rany, która nie chce się zagoić i z której ciągle leci ropa. Dzisiaj wykryto torbiele na sercu i musi mieć kolejny zabieg, lecz lekarze mówią, że jest na to za słaby. Co może być przyczyną takiego obrotu sprawy? i co możemy zrobić, aby mu pomóc, ponieważ teść jest już w bardzo złym stanie zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Z góry dziękuję za odpowiedź. Z wyrazami szacunku.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby moc coś więcej powiedzieć konieczne jest zapoznanie się z cała dokumentacja proszę koniecznie udac się do lekarza prowadzącego aby coś więcej powiedzieć