Co mogą oznaczać skurcze, ból oraz uczucie szarpania w nogach?

Witam. Mam nadzieję że ktoś mi doradzi bo stres już mi nie daje spokoju przez co jeszcze bardziej się nakręcam. Od około 4-5 dni odczuwam skurcze, ból oraz uczucie szarpania w nogach. Czuję to w łydce, podudziu ale głównie to w okolicy kolan i to z dwóch stron a szczególnie za kolanem ale tylko od strony wewnętrznej . Można powiedzieć że w całych nogach tylko w różnym stopniu. Czasem czuję też lekiem mrowienie i drętwienie. W rodzinie były żylaki. Oraz jestem osobą z nadwagą co napewno nie polepsza sytuacji ale zaczynam coś z tym w końcu robic. Dodam że około 6 dni temu miałam tak jakby atak paniki. Boje się śmierci swojej i bliskich. Przez stres zaczeło mnie kłuc w sercu i zaczelam odczuwać duszności. Przez to że kuło zaczełam się jeszcze bardziej nakręcac. Potem trochę się uspokoiłam ale do teraz czuję się jakbym nie była sobą a teraz jeszcze te nogi przez co chodzę w strachu bo nie wiem co mi dolega. Moje pytanie to czy dolega mi jakaś zakrzepica czy po prostu ją sama siebie nakręcam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

W pierwszej kolejności zalecamy Pani stacjonarną wizytę u lekarza internisty oraz chirurga naczyniowego. Lekarz specjalista po badaniu przedmiotowym oraz przeprowadzonym wywiadzie będzie mógł zdecydować o dalszej diagnostyce oraz leczeniu.

Na pewno warto również zachować pewien spokój, gdyż objawy psychosomatyczne mogłyby się nasilać po wpływem stresu oraz lęku o zdrowie swoje i bliskich.

Zalecane może być wykonanie dopplera naczyń żylnych oraz tętniczych obu nóg, a także wykonanie pełnej morfologii wraz z CRP, a także oznaczenie kreatyniny, kwasu moczowego, prób wątrobowych, układu krzepnięcia oraz d – dimerów.

Taka diagnostyka pozwoli na wyeliminowanie poważniejszych problemów oraz na wdrożenie skutecznego leczenia, aby złagodzić dotychczasowe objawy.

Ponadto korzystne działania może mieć zastosowanie maści z kasztanowca oraz preparatów zawierających rutozyd oraz wyciąg z ruszczyka, co wpłynie korzystnie na krążenie żylne w nogach.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/5-prostych-zasad-zapobiegania-zylakom

https://portal.abczdrowie.pl/jak-poprawic-krazenie

https://portal.abczdrowie.pl/zakrzepica-objawy-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.