Co oznaczają problemy z oddychaniem i bóle w klatce piersiowej?

Szanowni Państwo, jestem kobietą w wieku 60 lat. Ważę 74 kg, 163 cm wzrostu. Generalnie jestem zdrowa, aktywna i pracuję zawodowo. Mój problem polega na tym, że od wielu lat miewam bóle w górnej części klatki piersiowej po obu stronach tuż pod obojczykami, bóle te są tępe i duszące, to znaczy ograniczają swobodne oddychanie. Pojawiają się co jakiś czas i nie są powodowane wzmożonym wysiłkiem. Lekarz stwierdził, że są to bóle reumatyczne i wykluczył serce. Mam też kłopoty z regularnym oddychaniem i często wtedy pokasłuję. Chciałabym nadmienić, że nerwy wpływają w znacznym stopniu na moje samopoczucie i bóle te nasilają, gdy jestem narażona na stres. Oprócz tego od wielu lat mam problem z oddychaniem po wzmożonym wysiłku, jeśli zaczynam intensywnie ćwiczyć, to po jakimś czasie czuję, że oddech się spłyca, nie mogę głębiej odetchnąć i brakuje mi powietrza. Lekarz stwierdził, że jest to astmapowysiłkowa i zalecił zażywanie leku przed planowanym wysiłkiem. Moje ciśnienie jest nieznacznie powyżej normy 80/140, a cholesterol wrócił do normy, kiedy zmieniłam swoją dietę na niskokaloryczną z przewagą jarzyn i owoców i kiedy prawie całkowicie wyeliminowałam mięso i nabiał, na które mam nietolerancję. Zmiana żywienia nie wpłynęła niestety na poprawę moich kłopotów z oddychaniem. Proszę o pomoc w ustaleniu, co może powodować opisane objawy i dziękuję za pomoc.

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Witam!
Opisany ból w klatce piersiowej i duszność mogą mieć podłoże nerwicowe (psychogenne). Jest to prawdopodobne z tego względu, że wykluczono podłoże sercowe (brak związku z wysiłkiem jest dość ważnym argumentem), a dolegliwości pozostają w związku ze stresem, napięciem nerwowym. Zarówno duszność powysiłkowa jak i ta po stresie mogą być objawami astmy, gdyż stres i wysiłek fizyczny są częstymi przyczynami napadów astmy. W celu zapobiegania dolegliwościom bólowym i dyskomfortowi w klatce piersiowej warto rozważyć odpowiednie leczenie przeciwlękowe. Wartości ciśnienia tętniczego nie są niepokojące i raczej nie wymagają stosowania leków. Proponuję skonsultować problem z psychiatrą lub lekarzem rodzinnym w celu zastosowania odpowiedniego leczenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty