Co podawać babci podczas chemioterapii?

Dzień dobry. Mam takie pytanie. Moja babcia w tej chwili przyjmuje chemie w tabletkach z powodu przewleklej bialaczki limfocytowej (ma chloniaka). Chcialbym prosic o rade odnosnie podawania jej nutridrinkow. Czy musza byc jakies specjalne? Czy moglby ktos mi ktorys jakis polecic. Babcia ciezko znosi chemie i nie jest za bardzo w stanie jesc.
MĘŻCZYZNA, 34 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

dziękujemy za zaufanie i zadanie pytania na naszym serwisie.

Dieta w trakcie chemioterapii jest kluczowym czynnikiem mającym wpływ na powrót do zdrowia. W trakcie terapii dieta powinna być zbilansowana i bogata w białko oraz dostarczać dużo energii.

Dlatego warto byłoby zgłosić się do dietetyka, który skomponuje indywidualny jadłospis dla Pana babci. Jeśli babcia jest bardzo słaba, to warto zastanowić się nad włączeniem do jej jadłospisu żywności specjalnego przeznaczenia medycznego (typu nutridink), które są dobrym uzupełnieniem, codziennej diety.

Na rynku istnieje wiele produktów tego typu, a w doborze najbardziej odpowiedniego dla Pana babci powinien pomóc lekarz prowadzący lub farmaceuta.

Życzymy dużo wytrwałości i szybkiego powrotu do zdrowia.

Zachęcamy też do zapoznania się z podobnymi zagadnieniami znajdujących się na naszym portalu:

https://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-osob-w-trakcie-chemioterapii

https://portal.abczdrowie.pl/chemioterapia-w-bialaczce

https://portal.abczdrowie.pl/zasady-bezpieczenstwa-chemioterapii

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.