Co znaczy ból w centralnej części nadbrzusza?

Witam. Od 3 dni meczy mnie ból w centalnej częsci nadbrzusza(pod mostkiem) teoretycznie bol ten jest dosc ciezki do opisania i pojawia sie przy glebokim wdechu lub napinaniu brzucha. Gdy leze lub siedze bol nie doskwiera. Dodam ze naleze do osob nerwowych i dosc mocno przejetych stanem swojego zdrowia.

Lek. Michał Lenard

Ból może mieć podłoże nerwicowe, ale może też być spowodowane dyspepsją, czyli mówiąc krótko - zaburzeniami w układzie trawiennym. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który zleci odpowiednie badania i w razie potrzeby skieruje Pana do specjalisty. Pozdrawiam!