Co zrobić, żeby 9-letnia córka częściej się wypróżniała?

Witam. Co zrobić jeśli moja 9 letnia córka załatwia się co parę dni a jej kupki są twarde i bardzo duże. Jak sprawić by wypróżniała się częściej a kupki były normalne. Czy są jakieś domowe sposoby albo dostępne lekarstwa bez recepty? I co robic gdy dziecko boli brzuch? Koperek,mięta,paracetamol a może inny sposob?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą, byc może córka cierpi na zaparcia wtedy lekarz przepisze leki. Proszę dbać o odpowiednia ilośc błonnika w diecie oraz pamiętać o dopajaniu dziecka.

Pozdrawiam