Czerwona wysypka po spożyciu różnych produktów

Witam. Problem pojawił się miesiąc temu. Nie wiem czy można nazwać to reakcja alergiczną, ale mniej więcej tak to wygląda: po spożyciu różnych produktów (np. wino, cydr - w małych ilościach,pomidor) pojawia mi się swego rodzaju czerwona wysypka, wygląda trochę jak pokrzywka, bardzo piecze, jakby paliła mnie skóra, widzę jak postępuje na skórze - zaczyna się od szczęki, poprzez łokcie, ręce (knykcie i wew. strona dłoni), kolana i kostki - ogólnie kości i stawy. Czym to może być spowodowane?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

prosze udać się do dermatologa i pokazać zmiany być może to podłoże alergiczne.

Pozdrawiam

Bez obejrzenia zmian ciężko jest cokolwiek doradzić.Prosze udać sie do alergologa lub dermatologa, po obejrzeniu zmian i wywiadzie , badaniach-lekarz zleci dalsze postępowanie.

Jeżeli reakcja występuję natychmiast po spożyciu określonych produktów najprawdopodobniej jest to reakcja alergiczna. Najlepiej wybrać się do lekarza specjalisty, który zleci odpowiednie badania w celu ustalanie przyczyny pojawiających się zmian skórnych.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444