Czerwone i suche plamy na skórze w 9. miesiącu ciąży

jestem w 9 miesiącu ciązy, w koło nosa pojawiły mi się czerwone, suche plamy z krostkami, nie mogę się tego niczym pozbyć. Próbuje na wszelakie sposoby ale nic nie działa.

Witam!
Ciąża to prawdziwa huśtawka hormonalna:), a skóra jest mapą naszego organizmu.
czerwone, suche plamy w okół nosa prawdopodobnie są wynikiem stresu związanego z ciążą i porodem. Stres z kolei może przyczyniać się do przesuszenia skóry, co z kolei zwiększa jej wrażliwość na czynniki zewnętrzne w tym bakterie i grzyby.
Skórę należy zabezpieczać i nie drażnić dodatkowo. W codziennej pielęgnacji nie powinno zabraknąć delikatnych środków myjących z przeznaczeniem do skóry wrażliwej, oraz kremu zabezpieczającego. Zalecam odpoczynek:)
Powodzenia