Czy ból brzucha to skutek uboczny krążka Nuvaring?

Witam, wczoraj po raz pierwszy zastosowała antykoncepcję- krążek Nuvaring tak jak zalecił mi ginekolog - od pierwszego dnia miesiączki. Dzisiaj w nocy obudziły mnie straszne bóle podbrzusza i pleców aż w lazience zemdlalam parę razy. Wyciągnęłam krążek i dzisiaj sie czuje trochę lepiej ale odczuwam ból podbrzusza, żołądka...jakbym miała wszystkie organy obolale. Czy to są skutki uboczne krążka? Powinnam udać się do lekarza ? Zawsze miałam bolesne miesiączki Ale nigdy aż w takim stopniu i nigdy nie mdlalam. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję udać się do lekarza prowadzącego ponieważ mimo, że takie bóle brzucha mogą być koincydencją z rozpoczęciem stosowania Nuvaring, to warto dokonać dokładnej oceny pani stanu klinicznego i wykluczenia innych ewentualnych patologii.