Czy bóle stawów mogą być konsekwencją zabiegu usunięcia żylaków? Jakie badania wykonać?

Witam. Piszę, gdyż nurtuje mnie pewna sytuacja zdrowotna mojego taty. Ma lat 59, BMI 33 (otyłość brzuszna od dawna), aktywny zawodowo, praca umysłowa Leczy się na nadciśnienie. Przyjmowane leki: N**** 23 kwietnia 2010 miał zabieg usunięcia żylaków lewej nogi. Ok.2 tyg. od zabiegu podczas ruchu odczuwa silny ból stawów biodrowych i barkowych, temp. w nocy 37,7st C, w nocy silne poty. Wykluczona wzw t.B (obecność p-ciał) Z zaleceń lekarskich: antybiotyk Z*** (zawiesina doustna) bez efektów. Wyniki badań krwi generalnie w normie. Te, które odbiegają od niej, to: CRP 3,2 mg/dl OB. 16 Co świadczyć może o stanie zapalnym. Ale co z tym fantem zrobić? Jeśli to możliwe, proszę o podpowiedź, jakie badania powinno się jeszcze wykonać w celu zdiagnozowania choroby? No i w jakim kierunku w ogóle zmierzać, bo jak na razie zupełna klapa? Od miesiąca nie możemy uzyskać pomocy od żadnego specjalisty. Bardzo proszę o odpowiedź, Ania
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Nie do końca widzę związek z zabiegiem a zgłaszanymi obecnie dolegliwościami.

Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie poszerzenie diagnostyki o badanie HCV, HIV, zdjęcie RTG stawów, konsultacja ortopedyczna .

Pozdrawiam