Czy jest to prawidłowy opis?

Witam. Niedawno miałem wykonany rezonans głowy z kontrastem. Badanie zlecił neurolog z powodu pozagalkowego zapalenia nerwu wzrokowego, drętwienia ręki i braku odruchów brzusznych. Badanie miało wykluczyć lub potwierdzić związek z SM. Mam jednak wątpliwości c do opisu badania(być może niesłuszne). Lekarz radiolog opisując wynik napisał że badanie było celowane na kąty mostowo móżdżkowe, które nie wykazują konfliktu naczyniowo nerwowego. Pozatym układ komorowy symetryczny,struktury pośrodkowe bez przemieszczeń, zawartość siodła tureckiego bez patologii, morfologia zatok zachowana. Czy jest to prawidłowy opis? Wyszukiwałem sobie inf o tych kątach i te struktury odpowiadają raczej za jakieś szumy uszne których ja nie mam. Nie powinny być opisane inne rejony mózgu?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pana niepokój związany ze stanem zdrowia i prawidłowo, że wykonano profilaktyczne badanie mózgu, które mogło wstępnie wykluczyć poważniejsze schorzenia.

Badanie, które zostało Panu zlecone przez lekarza, prawdopodobnie zostało dobrze opisane oraz uwzględniło analizowany obszar mózgu.

Analizując opis rezonansu magnetycznego, nie powinno się stwierdzić żadnych nieprawidłowości oraz odchyleń.

Ze względu na odległość trudno jest jednoznacznie ocenić Pana aktualny stan zdrowia. Zalecamy zatem konsultację z lekarzem neurologiem, który po analizie wyniku badania zdecyduje o dalszych krokach postępowania. Możliwe, że będzie konieczność rozszerzenia diagnostyki, między innymi o badanie EEG głowy.

Życzymy Panu dobrego samopoczucia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-rak

https://portal.abczdrowie.pl/stwardnienie-rozsiane

https://portal.abczdrowie.pl/pierwsze-objawy-stwardnienia-rozsianego-charakterystyka-choroby-pierwsze-symptomy-diagnostyka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.