Czy mogę brać żelazo przy diecie Dąbrowskiej?

Dzień dobry, od 15 dni stosuje dietę dr Dąbrowskiej. Lekarz rodzinny zalecił mi badanie krwi, które wykazały niski poziom leukocytów - 3,9, hemoglobiny - 11,6 i hematokrytu 34,1. Badanie moczu wykazało obecność ciał ketonowych - 50 mg. Zalecił mi branie żelaza i kwasu foliowego. Czy mogę je brać, przy takiej diecie? Dziękuję

dieta akurat tak rygorystyczne na poczatku- jak widać ma swoje konsekwencje - obniżenie istotnych parametrów krwinek czerwonych . zalecam odstawienie