Czy mogę zacząć brać tabletki antykoncepcyjne od drugiego dnia miesiączki?

Witam! Zaczynam pierwszy raz brać tabletki antykoncepcyjne. Kupiłam je z recepty Ginekologa. Lek. Ginekolog mówiła mi, że mam zacząć brać tabletki od 1. dnia miesiączki. Mam problem ponieważ kupiłam tabletki w 2. dzień okresu, bo w 1. dzień nie mogłam. Proszę o odpowiedź. Czy mogę zacząć brać tabletki od 2. dnia? Jeśli tak to po ilu dniach od przyjęcia 1. tabletki mogę rozpocząć stosunki seksualne z zabezpieczeniem tylko tych tabletek bez dodatkowych zabezpieczeń? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych należy rozpocząć w pierwszym dniu miesiączki. Dzięki temu ich działanie jest zachowane od początku opakowania.
Jeżeli przyjmie Pani pierwszą tabletkę pomiędzy 2. a 5. dniem cyklu należy przez kolejnych 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywę.

Pozdrawiam