Czy szybkie zrzucenie wagi może mieć wpływ na pojawienie się anemii?

Witam. Mam 25 lat. Ostatnio gorzej się czuję, brak energii do działania. Zauważyłem także mrowienie w dłoniach, czego wcześniej nie doświadczałem. Teraz jeszcze dopadło mnie przeziębienie. Dodam, że w 4 miesiące zrzuciłem 25kg i zastanawiam się czy to nie ma jakiegoś wpływu na moje zdrowie. Miałem 125kg, więc było z czego zrzucać. Zrobiłem badania krwi na własną rękę i wyszły ogólnie dosyć dobrze, glukoza 87, cholesterol w porządku, sód, potas i kilka innych tylko lekka anemia(wskaźniki krwi od anemii ok. 5-10% niższe niż wartości podane w zakresie prawidłowym). Proszę o jakieś porady co może być tego przyczyną, jakie badania ewentualnie jeszcze zrobić, czy do jakiego lekarza się udać. Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za kontakt :)

Mam mało danych... nie napisał Pan, czy współpracował Pan z Dietetykiem, nad wezwaniem utraty wagi?

Z zaprezentowanej przez Pana relacji, widziałabym celowość osobistej/kontrolnej konsultacji, u Lekarza pierwszego kontaktu, oraz konsultacji endokrynologicznej/dietetycznej.

Do rozważenia konsultacja psychologiczna, gdyby miał Pan życzenie, zapraszam do Gabinetu w Krakowie.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Panu życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605