Czy tabletki i stosunek przerywany są skuteczne?

Dobry wieczór! Mam takie pytanie, bo już trochę wariuję.Czy jak biorę tabletki antykoncepcyjne od 5 miesięcy to czy zawsze jak zostają mi 4 białe tabletki to musi wystąpić okres? W zeszłym miesiącu tak miałam, natomiast dzisiaj mi zostaje ostatnia biała tabletka a ja dalej okresu nie mam, aczkolwiek nie przypominam sobie żebym zawsze go miała jak biorę białe tabletki. Jak to jest z tym? Czy jest możliwe zapłodnienie jak biorę tabletki od 5 miesięcy, regularnie, żadnej nie opuściłam, oczywiście czasem zdarzy mi się wziąć 30 min - 1 godzinę później, a do tego mój partner nie kończy we mnie tylko na zewnątrz? Trochę się stresuję. Od dłuższego czasu tak się kochamy i nie miałam nigdy takich wątpliwości aż do teraz. W sumie nie wiem dlaczego. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli przyjmujesz tabletki regularnie oraz nie stosujesz innych leków, które mogą wpływać na obniżenie skuteczności doustnej antykoncepcji wówczas prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest bardzo małe. Jeżeli nie wystąpiło krwawienie nie musi to oznaczać ciąży. Warto jednak przed rozpoczęciem kolejnego opakowania wykonać test ciążowy ewentualnie skonsultować się z lekarzem ginekologiem.
Pozdrawiam!