Dlaczego mam takie problemy z twarzą?

Witam! Od dłuższego czasu mam problem z puchnącą twarzą rano. Mianowicie odczuwam w jej okolicy silny ból i mrowienie, twarz mocno puchnie i wygląda mniej więcej jak po mocnym przytyciu. Dodatkowo gdy twarz jest spuchnięta robi mi się słabo, mam mdłości. Czy jest to coś poważnego? Dodam, że choruję na cukrzycę typu 1 i w ostatnim czasie jestem bardzo podatny na stres. Masę ciała mam prawidłową.
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

istnieje wiele przyczyn, które mogą prowadzić do opuchnięcia twarzy, w tym alergie, infekcje, choroby nerek i tarczycy, a nawet niewłaściwa dieta i styl życia. W Pana przypadku cukrzyca i podatność na stres mogą również wpłynąć na te objawy.

Zalecamy, aby udał się Pan do lekarza, który będzie mógł zbadać sytuację i zalecić odpowiednie kroki w celu ustalenia przyczyny dolegliwości. Może zalecić badania krwi i moczu, aby sprawdzić funkcjonowanie nerek i wątroby, a także przeprowadzić testy alergiczne lub skierować Pana do specjalisty, w zależności od wyników badań.

Pojawienie się obrzęków na twarzy jest też jednym z symptomów dużej zawartości wody w organizmie.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pan w artykule, do którego odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/cukrzyca-typu-1

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.