Dlaczego mój 8-miesięczny syn krzyczy w nocy?

Witam,

Mam córkę 5-letnią i syna 8-miesięcznego. Urodził się w terminie i ważył 4 kilogramy, wszystko było w porządku do 7 miesiąca. Po skończeniu 7 miesięcy zaczął budzić się po nocach i krzyczeć - tak jest co noc do tej pory, a ma już 8,5 miesiąca. Już nie wiem, co robić. Da się go uspokoić, ale trwa to 2-3 godziny, potem śpi już do rana do około godziny 7. Te ataki krzyku pojawiają się między godziną 1 a 2 w nocy.

Dodam, że nie chodzi o jedzenie, bo nie chce jeść, złości się i wypluwa butelkę, jedynie pije herbatkę. Byłam u pediatry, zrobił badania krwi i moczu i nic nie wykazały - wszystko jest w porządku. Pediatra stwierdził, że może chodzić o zęby, mały ma dopiero dwa na dole. Ale przez zęby tak długo się budzi i krzyczy? Już nie wiem, co mam zrobić, gdzie szukać pomocy.

Proszę pomożcie.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Dobrze, że skonsultowała się już Pani z lekarzem pediatrą. Trudno jednoznacznie określić, dlaczego Pani dziecko budzi się w nocy i krzyczy. Niemówiące jeszcze dzieci próbują komunikować się z najbliższymi osobami za pomocą prostych gestów, mimiki lub krzyku i płaczu. Dziecko może odczuwać pragnienie, zbyt wysokoą temperaturę w pomieszczeniu, zbyt niską w nim wilgotność, może boleć go brzuszek. Trudno jest to określić, ale można spróbować malucha uspokajać i wyciszać.

Zatem proponuję, aby skontaktowała się Pani z terapeutą Integracji Sensorycznej. Taki specjalista przeprowadzi z Panią szczegółowy wywiad związany z porodem i rozwojem dziecka. Pozwoli zrozumieć odbierany świat przez zmysły dziecka, określić wrażliwości i niedowrażliwienia, które posiada większość maluchów. Zapewne zaproponuje zestaw masażyków  i zabaw paluszkowych i sensorycznych, które pozwolą dziecku szybciej się zrelaksować i odprężyć, co zapewni jemu i Pani większość spokojnie przespanych nocy.

Pozdrawiam.