Dlaczego w przerwie nie wystąpiło krwawienie?

Witam. Tabletki biorę już od ponad 1,5 roku. Zawsze wszystko było ok. Teraz skończyłam opakowanie i po 7-dniowej przerwie nie ma okresu, ale mam objawy jakbym miała go zaraz dostać (np. bóle, takie jakie mam zawsze przed okresem). Problem w tym, że wczoraj był 8. dzień i wzięłam tabletkę i dziś już 9. i nie wiem czy biorąc zahamuję okres, czy może się coś stać. Czy mam je brać, czy odstawić? Nie wiem co mam robić. Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Jeżeli rozpoczęłaś przyjmowanie nowego blistra, dokończ go. Nie warto rozregulowywać cyklu. Krwawienie powinno wystąpić w najbliższej 7-dniowej przerwie.
Jednokrotne niewystąpienie krwawienia jest jeszcze w granicach normy. Jeżeli nie pojawi się po zakończeniu kolejnego blistra, warto zrobić test ciążowy.

Niezależnie od wyniku, należałoby skontaktować się z ginekologiem.
Pozdrawiam.