Gorączka i pulsujący ból głowy a zespół serotoninowy

Witam,piszę w bardzo ważnej sprawie. 3 dni temu niechcący połączyłam inhibitory mao z zażywaną na co dzień buprenorfiną. dostałam gorączki i potwornego bólu głowy - wydaje mi się,że to zespół serotoninowy ponieważ towarzyszyły temu inne typowe objawy. aktualnie nie boli mnie cała głowa a tylko prawa skroń,jest to uciążliwy ból,pulsujący i nasilający się przy nachylaniu. moje zęby są również wrażliwsze i nie mogę gryźć mimo stosowania silnego leku przeciwbólowego. proszę o opinię i radę,boję się.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, inhibitory MAO nasilają działanie opioidowych leków przeciwbólowych. Jeżeli nie stosowała Pani dodatkowo innych leków, to z dużym prawdopodobieństwem nie mógł się pojawić zespół serotoninowy. W związku z dolegliwościami bólowymi w pierwszej kolejności należy odstawić inh. MAO, gdyż jego stosowanie nasila też działanie dostępnych bez recepty leków przeciwbólowych. Przez pojęcie nasilonego działania należy też, niestety, rozumieć nasilone działania niepożądane.