Guzek pod pachą - czy mogę mieć raka?

Witam!

Mam 14 lat i od ponad roku pod lewą pachą mam małego guzka. Jest on niewidoczny, ale wyczuwalny. Gdy byłam z tym u lekarza stwierdził rok temu, że jest to półpasiec. Martwię się, że mógłby to być rak piersi.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Jeśli lekarz miałby jakiekolwiek podejrzenia co do raka piersi z pewnością skierowałby Panią na specjalistyczne badania w tym kierunku. Nowotwory piersi praktycznie nie występują w wieku czternastu lat. Zalecamy ponowną wizytę kontrolną u lekarza. Wizyta pomoże w rozwianiu wszelkich wątpliwości na temat Pani problemu zdrowotnego.