Hormonalna terapia zastępcza o odchudzanie

Ja chciała bym schudnąć 15 kg. Ale nie wiem czy w moim wypadku to jest możliwe. Ja od 14 lat zażywam hormony.

Witaj,

Na początek, powinna Pani zrobić badania krwi - hormonów tarczycy (TSH, FT4,FT3,ant -TPO) oznaczyć poziom hormonów płciowych (estrogen, progesteron, testosteron) ważny jest dzień cyklu. Te badania mają na celu sprawdzić czy hormony są dobrze ustawione, a leki dobrze dobrane.

Proszę zaponać się z tym artykułem http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania. Wprowadzić zalecenia w życie.

Jeżeli hormony są dobrze ustawione, a błędy żywieniowe wyeliminowane, zwiększona aktywność fiizyczna to nic nie stoi na przeszkodzie aby schudnąć.

Wskazana jest także wizyta w poradni dietetycznej, gdzie dietetyk zaugeruje jak powinna się Pani odżywiać.