Interpretacja wyników - 9-latek

Witam, uprzejmie prosiłabym o interpretację poniższych wyników; czy są to już powody do niepokoju? Dziecko kilka lat temu leczone objawowo na alergię wziewną, ostatnio skarży się na ból gardła rano i pociąga delikatnie nosem; trenuje piłkę nożną 3x w tyg; krew pobierana po wypiciu nieopatrznie kubka mleka i kilku łyków soku jabłkowego... Z góry bardzo dziękuję. Morfologia: WBC  4,45 K/μL, NEUT% 34,9%, LYM% 49,9%, MONO% 5,4%, EOS% ­ 5,4%, BASO% ­ 1,4%, LUC% 2,6%, RBC 4,67 M/μL, HGB  12,4 g/dL, HCT  36,4%, MCV  77,9 fL, MCH 26,5 pg, CH  26,2 pg, MCHC 33,9 g/dL, RDW 13,7%, HDW 2,5 g/dL, PLT 341,0 K/μL, MPV 9,0 fL, PCT 0,31%, PDW 44,8%, Mikrocytosis + %MICRO 4,0%, %HYPO 0,5%, %MICRO/%HYPO 7,7%. Mikroskopowa ocena rozmazu krwi: gran. obojetn. o jądrze podzielonym 32%, granulocyty kwasochłonne ­ 7%, limfocyty ­ 58%, monocyty 3%, Odczyn Biernackiego 3 mm/h.

ponad rok temu

Witam,

w przedstawionych wynikach badań nieco obniżona jest liczba białych ciałek krwi z przesunięciem w rozmazie w kierunku limfocytów. Podwyższony jest nieco odsetek eozynofilów i bazofilów. Pozostałe wyniki mieszczą się w normie. Wymienione odchylenia mogą wynikać z infekcji wirusowej, na co wskazują opisane dolegliwości. Być może wiążą się z łagodną alergią, lecz tu ważny jest wywiad co do istniejących objawów alergii. W chwili obecnej wydaje się, że nie ma powodu do niepokoju, lecz w razie utrzymywania się dolegliwości, proszę zgłosić się do pediatry.

Pozdrawiam.