Jak ocenić ten wynik gastroskopii?

Wynik gastroskopii proksymalny odcinek części dwunastnicy prawidłowy. Opuszka dwunastnicy kształtna błona śluzowa prawidłowa. Odźwiernika sprawny. W żołądku treść wodojasne, pieniste podatne na insunflacje. Błona śluzowa prawidłowa. Wpust w inwersji i na wprost-cechy niewydolności. Linia Z nieregularna na górnych brzegach faudow żołądkowych. Przełyk bez zmian. Wnioski niewydolność wpustu. Czy może być to refluks? Objawów typowo refluksowych nie mam ( zgagi, palenia w mostku ) Bóle jakie mi doskwierają to ból w klatce piersiowej uczucie guli w gardle, ucisk gardła . ( mam stwierdzona nerwice lekowa ) objawy nasilają się przy stresie. Robiłam fiberoskopie gardło i krtań prawidłowe

Dzień dobry, skoro ma Pani stwierdzoną nerwicę lękową, czy podjęła Pani leczenie farmakologiczne czy psychoterapeutyczne? Objawy mogą świadczyć o trudnościach emocjonalnych, które nie mogą "wydostać się" z Pani gardła.

Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, https://tomaszkoscielny.pl, e-mail: tkoscielny@interia.pl, tel. 692 13 99 40.