Jak opanować nerwicę lękową?

Dzień dobry mam pytanie mam nerwicę lękową mój puls w czasie spoczynku wynosi około 100 ale nie zawsze a ciśnie 126na 85 a ostatnio jak się zdenerwowałem przez kogoś to puls miałem 122 a ciśnienie 159 na 90 czy można jakoś nad tym zapanować jak ktoś mnie wkurza to czuje jak mi serce wali dzięki

Witam Pana. Zastanawiam się czy nerwica lękowa została u Pana zdiagnozowana przez lekarza psychiatrę i jest leczona farmakoterapią i psychoterapią, czy może sam Pan wyciągnął takie wnioski na podstawie obserwacji własnego organizmu? To, że Pana puls i ciśnienie wzrastają kiedy się Pan zdenerwuje może, ale nie musi być objawem nerwicy lękowej. Faktem jest, że objawy nerwicy nasila stres i to może być czynnik wywołujący objawy, ale też z drugiej strony warto pamiętać, że zdrowy człowiek również doświadcza takich objawów jak przyspieszony puls czy wzrost ciśnienia w czasie wzburzenia, złości i gniewu i jest to naturalne. Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii. Mógłby Pan przyjrzeć się problemom, przyczynom, poszukać własnych zasobów i nauczyć się sposobów do radzenia sobie w sposób konstruktywny i nie powodujący u Pana destabilizacji w codziennym życiu. Pozdrawiam i życzę powodzenia - Małgorzata Mróz
Psychoterapeuta, specjalista ds. dietetyki i żywienia
tel. 661 033 392
e-mail m.mroz@psychoterapeuta-slask.pl