Jak zmienić godzinę przyjmowania tabletek?

Chciałabym zmienić godziny zażywania tabletek. To jest moja 9 tabletka. Zawsze brałam o 6:40, teraz bym chciała zmienić na 21:00, bo źle się czuję, jak biorę ją rano. Mogę tak zrobić? Dzisiaj znowu mam wziąć tabl. o 21:00? Czy odczekać i wziąć następnego dnia o 21:00, a o 6:40 już nie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Aby skuteczność antykoncepcji hormonalnej była zachowana, odstęp czasowi między zażyciem dwóch kolejnych tabletek musi być krótszy niż 36 godzin (spóźnienie w zażyciu tabletki nie może być dłuższe niż 12 godzin). Gdyby więc jedną tabletkę zażyła Pani np. w poniedziałek o 6:40, a następną we wtorek o 21.00, to mogłyby się pojawić problemy (niechciana ciąża)! Radzę zrobić tak: jednego dnia połknąć tabletkę trochę później niż o 6:40 (czyli np. o 10.00), następnego dnia np. o 13.00, kolejnego o 16.00, kolejnego dnia o 19.00 i w końcu następnego dnia o 21.00. Chodzi o to, że trzeba pamiętać, aby miedzy kolejnymi pigułkami nie minęło więcej niż 36 godzin.

Pozdrawiam!