Jak zniwelować pękanie skóry na piętach?

Dzieńdobry, Jak mogę zniwelować pękanie skóry na piętach. Próbowałam już skarpetek złuszczających i różnych kremów. Na skarpetki mam uczulenie a kremy nie pomagają. Ból jest tak silny że msm wrażenie że wbijają mi się w pietę szkła. Proszę podpowiedź co mogę zrobić
KOBIETA, 28 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Z pytania wynika, że stosuje Pani różne metody pielęgnacji skóry, które do tej pory nie przyniosły efektu. W takim razie warto udać się na wizytę do specjalisty, aby określić, co może powodować taki stan. Najpierw powinna udać się Pani na konsultację dermatologiczną. Lekarz będzie mógł bezpośrednio obejrzeć te zmiany i w razie potrzeby skierować na dodatkowe badania.

Pękające pięty mogą wynikać z nieodpowiedniej pielęgnacji skóry, jak również noszenia nieodpowiedniego obuwia. Na taki wygląd stóp może wpłynąć również stosowanie nieodpowiedniej diety ubogiej w witaminy i minerały. Nierzadko problem ten ma również poważniejsze podłoże. Czasami jest on oznaką rozwijającej się grzybicy stóp. W jej przebiegu może pojawić się również swędzenie, jak i nieprzyjemny zapach stóp. Pacjent może również skarżyć się na zaczerwienienie skóry. Leczenie grzybicy nierzadko jest długotrwałym procesem. W takich przypadkach lekarz zwykle zaleca preparaty do stosowania miejscowego na skórę np. różne maści czy żele przeciwgrzybiczne. Jeżeli nie przyniosą poprawy, wtedy lekarz może zasygnalizować stosowanie antybiotyków.

Więcej przydatnych informacji na ten temat można znaleźć w artykule opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl:

https://uroda.abczdrowie.pl/pekajace-piety

Zachęcamy również do przeczytania odpowiedzi ekspertów serwisu na pytania dotyczące podobnej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pielegnacja-wysuszonych-piet

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/problem-pekajacych-piet-u-68-latka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.