Jaką chorobę tarczycy mogę mieć?

Dzień dobry. 2 miesiące temu stwierdzono u mnie hashimoto na podstawie wielu badań krwi hormonów tarczycy o usg itd. Ostatnio ponowiłam badania głównie tsh bo tak zadecydował lekarz. Moje tsh dwa miesiące temu wynosiło 5.8. Co było lekko powyżej. Obecnie mój wynik wynosi <0.005. Przyjmuje lek eutyrox 50. Który jak słyszałam może obniżać tsh pytanie moje jest takie.skoro aż tak spadło mi tsh powinnam nadal do wizyty przyjmować lek. Czy po prostu go zostawić I przestać zażywać. Oraz co w tym przypadku z moją tarczycą? Jak się leczy aż tak niski poziom tsh?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Problem zdrowotny, który Pani opisuje może dotyczyć kobiet w każdym wieku. Bardzo istotne jest szybkie rozpoznanie i wdrożenie odpowiedniego leczenia, aby poprawić swój stan zdrowia.

Nie wspomniała Pani, czy występowały w przeszłości lub nadal występują objawy, które wskazywałyby na chorobę Hashimoto. Do takich dolegliwości można zaliczyć między innymi: przewlekłe zmęczenie i osłabienie organizmu, suchość skóry, wypadanie włosów, problemy z metabolizmem, odkładanie się wody w organizmie, nieregularne miesiączki, czy ciągłe uczucie zimna.

Leczenie, które Pani otrzymała było prawidłowe, jednakże należałoby się skonsultować z lekarzem endokrynologiem, który po analizie aktualnych wyników TSH zdecyduje o modyfikacji leczenia. Prawdopodobnie obecna dawka syntetycznego hormonu okazała się za wysoka, przyczyniając się do nadczynności tarczycy.

Samemu nie należy zmieniać dawkowania preparatu, a o tym fakcie powinien zadecydować wyłącznie lekarz.

Życzymy Pani dobrego samopoczucia!

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nadczynnosci-tarczycy-najczestsze-symptomy-przyczyny-choroby

https://zdrowie.parenting.pl/objawy-hashimoto-czym-jest-hashimoto-diagnostyka-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/choroba-hashimoto

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.