Jelitówka z gorączką u 8-latki

8 letnia dziewczynka. W ciągu 6 tygodni 3 razy złapała prawd. jelitówke, gorączka, wymioty, biegunka. Zaniepokojeni tą ilością zrobiliśmy badania morfologie, kał i helicobacter. Badanie krwi robione 2 dni po wystapieniu jelitówki CRP 12,54, monocyty podwyższone nieznacznie reszta w normie, kał badanie ok, helico w kale ujemny. Po doch tyg. po ostatniej jelitowce kilka razy wczoraj i przedwczoraj na zmiane robila kupke twarda i wode. Czy moze byc cos nie tak czy to od diety ?

Aleksander Ropielewski

Mogą to być niezwiazane ze soba oddzielne infekcje jak też objaw poważniejszej choroby. Mam niestety za mało informacji (chociażby odnośnie przybierania na wadze i wzrostu oraz badań dodatkowych) aby móc postawić rozpoznanie.