Kiedy zażyć nowe tabletki?

Witam, jestem 20-letnią studentką. Przez kilka miesięcy zażywałam tabletki. Dobrze się po nich czułam, jednak zauważyłam znaczny spadek libido i dlatego postanowiłam spróbować innych tabletek. Lekarz przepisał mi nowe. Co prawda mówił mi, kiedy mam je przyjąć, jednak w natłoku zajęć wypadło mi to z głowy. Jutro powinnam wziąć tabletkę po tygodniowej przerwie. Wydaje mi się jednak, że lekarz mówił coś o braniu w pierwszym dniu miesiączki. Teraz mam dylemat czy mogę od jutra brać nowe tabletki, czy kolejny miesiąc przyjmować stare i zmienić przy kolejnej menstruacji?

Redakcja abcZdrowie

Aby zachować ciągłość antykoncepcji  przy zamianie jednego złożonego preparatu na inny, także złożony, należy zachować przerwę nie dłuższą niż ta, zalecana podczas stosowania tego pierwszego preparatu. Zatem jeśli przyjmowała Pani złożony preparat w schemacie 21+7, nowy, także złożony preparat należy rozpocząć nie później niż po 7 dniach przerwy, aby zachować skuteczność antykoncepcji.