Krostki na brzuchu: czy mogą być wynikiem uczulenia na leki?

Witam, mam 22 lata, jestem kobietą.  Drugiego lutego byłam u lekarza rodzinnego z opryszczką. Okazało się, że mam tam jakąś ropę. Dostałam antybiotyk A***. Po zakończeniu brania leków, zobaczyłam, że na moim brzuchu w jednym miejscu (wielkość monety 2 zł) są małe krostki. Czasami swędzą, ale bardzo rzadko. Czy to od tych leków wyszło mi takie coś? Może to jakaś alergia na te leki? Jestem uczulona na P***.

Witam serdecznie!
Amoxycylina, czyli substancja czynna przepisanego Pani antybiotyki może wywoływać wiele działań niepożądanych w tym reakcje alergiczne, świąd i inne zmiany skórne. Jest ona przeciwwskazana u osób uczulonych na penicylinę. Nie wiem dlaczego lekarz przepisał Pani ten antybiotyk. Najprawdopodobniej nie wspomniała Pani podczas wizyty lekarskiej bardzo istotnej informacji.
W związku z zaistniałą sytuacją radziłabym się jak najszybciej zgłosić się do swojego lekarza, żeby zmienił Pani antybiotyk.
Pozdrawiam.