Krótkie krwawienie z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Od trzech miesięcy używam tabletki antykoncepcyjne. Na początku miałam takie objawy jak ostre biegunki, ale ginekolog uspokoił mnie, że to normalne i że się wszystko unormuje później. Nurtuje mnie jednak coś innego - w czasie kiedy robię tydzień przerwy mam tylko dwa dni okresu. Piątego dnia dostaje miesiączkę a za dwa dni znowu muszę zaczynać nowy blister. Czy jest to zdrowe? Czy może powinnam zmienić tabletki, bo te są za mocne? Za 2 tygodnie idę znowu do lekarza a jutro już powinnam zacząć nowe opakowanie i nie wiem co mam zrobić.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Miesiączki w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych (a w zasadzie to krwawienia z odstawienia a nie miesiączki) mogą być bardzo skąpe i krótkie, jest to normalne i nie ma powodu do niepokoju. Proszę bez obaw rozpocząć nowe opakowanie. Pozdrawiam!