Mam depresję poporodową. Jak ją wyleczyć bez wizyty u lekarza?

Mam depresję poporodową i nie wiem jak mam sobie z tym radzić - trwa to już ponad 3 lata. Jak rozmawiam ze swoim partnerem na ten temat twierdzi, że sobie coś ubzdurałam, a ja ciągle płaczę, jestem bez humoru i cały czas mam myśli, że jestem beznadziejną matką i myślę jakby to było jak bym popełniła samobójstwo… Wiem, że mam dla kogo żyć, ale z drugiej strony nie ma to sensu - dziecko mnie denerwuje na każdym kroku i mam ochotę je rozerwać. Proszę, pomóż mi w jakiś sposób, tylko nie chcę iść do lekarza… Dziękuję.

ponad rok temu

Witam!

Zrobiła Pani już pierwszy krok do tego, aby sobie pomóc, pisząc tutaj. Proszę jednak pamiętać, że tylko i wyłącznie w kontakcie indywidualnym ze specjalistą uzyska Pani pomoc. Nie wiem, co powoduje, że nie chce Pani skonsultować swoich objawów z lekarzem, tym bardziej, że trwa to już bardzo długo. Na pewno uzyska Pani fachową pomoc.

Warto, aby pomyślała Pani o wizycie u psychologa - podczas spotkań będzie mogła Pani przepracować negatywne emocje w stosunku do dziecka, przepracować lęki towarzyszące macierzyństwu. Niestety tylko w bezpośredniej relacji uzyska Pani pomoc i wsparcie.
Pozdrawiam