Miejscowe pogrubienie ściany jelita i cechy zapalenia uchyłków w esicy

Cierpię na chorobę uchyłkową,przed kolonoskopią bez objawów,w następnej dobie po kolonoskopii pojawił się ból,badanie usg wykazało miejscowe pogrubienie ściany jelita i cechy zapalenia uchyłków w esicy.Biorę antybiotyki,ale parametry zapalne są niskie(CRP i leukocyty w norma),esica boli, piecze,kłuje,przy ruchach i oddawaniu stolca.Czy to jakieś trwałe uszkodzenie jelita po badaniu? Dolegliwości nie zmniejszają się. Raz był ślad płynu w zat Douglasa, a potem się wchłonął. Co zrobić dalej?

To następstwo stanu zapalnego w zakresie uchyłków. Leczenie zazwyczaj jest długotrwałe przy użyciu odpowiednich antybiotyków i leków przeciwzapalnych. Czasami trzeba modyfikować podawane leki, gdyż nie zawsze uzyskuje się odpowiednią reakcję na podawane leki. Dobrze, żeby leczeniem zajął się gastroenterolog.