Czy to nowotwór nerki, czy zapalenie nerek?

Mój mąż ma 30 lat. Wykryto u niego białko w eGFR87 ml/min., kwas moczowy 511 umol, białko w moczu 2,7g/l, pozostałe wyniki dobrze, morfologia też dobrze, USG jamy brzusznej ok. Leczy się na nadciśnienie od 5 lat i ma problemy z lipidami: chol LDL 5,44, chol HDL 1,10, tróglicerydy 5,00. Po 6 tygodniowej diecie i tabletkach nie spadły, a wręcz się podniosły ma zleconą biopsję nerek, ale boimy się strasznie, lekarze straszą nowotworem albo przewlekłym zapaleniem kłębuszków nerkowych. Nie wiem co gorsze i jak z tym żyć. Proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie! Wyniki rzeczywiście wymagają wyjaśnienia i poszerzenia diagnostyki. Konieczne jest wykonanie proponowanych badań. Rozumiem Państwa obawy, ale proszę pamiętać, że im szybciej wykryta i leczona choroba tym lepiej dla pacjenta. Ma to znaczenie zarówno w przypadku choroby nowotworowej, jak i choroby przewlekłej. Nie ma jednej metody, czy złotego środka jak pogodzić się z chorobą - na pewno zachęcam Państwa do rozmawiania ze sobą, często również warto poszukać kontaktów z innymi osobami chorującymi na podobne schorzenia. Jednak w obecnej sytuacji najpierw trzeba zaczekać na ostateczne postawienie diagnozy. Trzymam za Państwa kciuki. Pozdrawiam