Nadmierne wydalanie gazów

Witam, mam dosyć nietypowe pytanie :P mianowicie chodzi o gazy. Myślę że dosyć za często puszczam przysłowiowe "bąki" i już mnie to irytuje. Odżywiam się zdrowo więc chciałbym jakąś rade o suplementy, które są polecane w takiej sytuacji? Pozdrawiam :P

witam,
na wzdęcia proponuję espumisan, esputicon.
Jeżeli dolegliwość jest uciążliwa można włączyć leki na uspokojenie pracy jelit - możliwe tzw. jelito nadpobudliwe.
Powinien Pan skontaktować się z lekarzem rodzinnym.
Ważne aby wyeliminować z diety produkty wzdymające.

pozdrawiam

Dzień dobry,
Na wzdęcia polecam preparaty tj. Ulgix i Espumisan. Jednak w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się diecie. Wzdęcia mogą powodować produkty kiszone, rośliny strączkowe, napoje gazowany itp. Jeśli sytuacja będzie się długo powtarzać, to zachęcam do wizyty u lekarza rodzinnego.
Po więcej zasad żywieniowych zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska

Witam. Proszę wyeliminować produkty wzdymające.Jeżeli sytuacja będzie dłuzej trwała najlepiej udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam